- طراحی دکوراسیون مغازه

- طراحی دکوراسیون فست فود

- طراحی دکوراسیون ویلا

- طراحی دکوراسیون رستوران

- طراحی دکوراسیون منزل

9 اتاق خواب با الهام از طراحی ژاپنی

azam
1577
رای نویسنده
4از1
9 اتاق خواب با الهام از طراحی ژاپنی | طراحی اتاق خواب به سبک ژاپنی | طراحی دکوراسیون اتاق خواب

9 اتاق خواب با الهام از طراحی ژاپنی

اتاق خواب: طبق گفته‌های متخصصان خواب و ایده‌های موجود در بهداشت خواب، اتاق‌خواب‌ها باید تمیز، منظم، و عاری از هر گونه عوامل پرت‌کننده حواس مانند کامپیوتر یا تلویزیون باشد.

 

چنین مکانی در طراحی‌هایی که از فضاهای ژاپنی و تعالیم ذن الهام گرفته‌اند دیده می‌شود.حتی اگر طراحی ژاپنی برای شما جذاب نیست، عناصری در این نوع طراحی وجود دارد که می‌توان از آنها استفاده کرد.

ویژگی‌های مشخصی در طراحی ژاپنی مانند صفحه‌های شوجی (درها، پنجره‌ها، و تقسیم‌کننده‌هایی که دارای چارچوبی چوبی و صفحه‌ای از جنس کاغذ مات هستند)، تخت‌خواب‌های سکویی، حصیرهای بامبو، و شاخه‌های درختان وجود دارد. اما ویژگی‌های ظریف‌تری نیز در طراحی ژاپنی وجود دارد که از آن‌ها می‌توان به تقارن، رنگ سیاه، و مواد طبیعی اشاره کرد. این عناصر به سادگی فضا کمک می‌کنند اما تبدیل به تم اصلی فضا نمی‌شوند.

 

در این مطلب به 9 اتاق‌خواب اشاره می‌کنیم که در طراحی آن‌ها از ذن الهام گفته شده است. برخی از آن‌ها به سبک ژاپنی هستند و برخی دیگر نه. همه این اتاق‌خواب‌ها ساده، آرامش‌بخش، و آرام هستند.

 

ذن مدرن: این اتاق‌خوابِ بسیار ساده، بسیار زیبا و است. وسایل، روتختی، قالیچه، پرده‌ها، و لوستر به این فضا گرما و حسی عاشقانه داده‌اند که در طراحی ژاپنی معمول نیست.

این اتاق‌خواب نمونه دیگری از ذن مدرن است. این اتاق‌خواب غرق در نور است و عناصر چوبی به آن گرمایی خاص و زیبایی لطیفی داده‌اند.

 

 

عناصر ژاپنی این اتاق‌خواب کاملا مشخص هستند: حصیرهای بامبو، صفحه‌های شوجی، و چراغ‌های دیواری. حتی بدون این نشانه‌های مشخص، می‌توان از ظرافت و توجه به عناصر طراحی ژاپنی در این اتاق‌خواب به ریشه‌های شرقی آن پی برد: تقارن، خطوط ساده، مواد طبیعی، و نظم.

 

 

طراحی این‌ اتاق‌خواب ترکیبی از راحتی و آسایش سبک سنتی با سادگی و تقارن سبک ذن است. نتیجه این ترکیب اتاقی دنج و منظم است.

 

 

اتاق خوابی گرم و زیبا. سادگی در طراحی ژاپنی به معنی عدم وجود تزئینات نیست. در طراحی این اتاق‌خواب از رنگ و طرح استفاده شده است و در عین حال طراحی کلی آن مینیمال است.

 

 

وسایل موجود در این اتاق‌خواب هیچ پیوندی با عناصر طراحی ژاپنی یا ذن ندارند، اما چیدمان و تم رنگی این اتاق الهام‌گرفته از طراحی ژاپنی هستند. من عاشق این اتاق‌خواب هستم.

 

 

دیوارهای چوبی این اتاق‌خواب را شبیه کلبه‌های کنار دریاچه کرده‌اند. اما اگر خوب به چیدمان و عناصر موجود در این اتاق‌خواب نگاه کنید متوجه عناصر ذن در طراحی آن می‌شوید.

 

 

اتاق‌خوابی دیگر که در طراحی آن از عناصر ذن استفاده شده است. عناصری که پیوندی با ذن و طراحی ژاپنی در این اتاق‌خواب ندارند چوب‌ها، رنگ‌های ملایم، و دیوار به رنگ بژ هستند.

 

 

ترکیب از سبک تلفیقی و سادگی ژاپنی. در این اتاق‌خواب می‌توان تقارن، نشانه‌هایی از صفحه‌های شوجی در چراغ‌ها، شاخه درختان در طرح لحاف، و سادگی و نظم را به وضوح دید.

 

 

 

منبع: چیدانه
گردآوری، تحریر و ویراستاری : دکودان

 

9 اتاق خواب با الهام از طراحی ژاپنی | طراحی اتاق خواب به سبک ژاپنی | طراحی دکوراسیون اتاق خواب

9 اتاق خواب با الهام از طراحی ژاپنی,طراحی اتاق خواب به سبک ژاپنی,سبک های دکوراسیون,سبک ژاپنی در طراحی اتاق خواب,اتاق خواب ژاپنی,ذن مدرن در طراحی اتاق خواب,حصیرهای بامبو در طراحی ژاپنی,صفحه های شوجی در طراحی ژاپنی,طراحی دکوراسیون اتاق خواب,طراحی دکوراسیون اتاق خواب به سبک ژاپنی,تعالیم ذن در طراحی به سبک ژاپنی,طراحی دکوراسیون داخلی اتاق خواب,چیدمان اتاق خواب,نورپردازی اتاق خواب,رنگ مناسب اتاق خواب,طراحی داخلی خانه های ژاپنی,عکس طراحی اتاق,عکس دکوراسیون اتاق خواب,عکس چیدمان اتاق خواب

افزودن دیدگاه جدید
دیدگاه خودتان را با بازدیدکنندگان به اشتراک بگذارید »ارسال دیدگاه«

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *