- طراحی دکوراسیون مغازه

- طراحی دکوراسیون فست فود

- طراحی دکوراسیون ویلا

- طراحی دکوراسیون رستوران

- طراحی دکوراسیون منزل

تقسیم فضایی ، روش ها و ابزار آن در معماری داخلی

azam
1773
رای نویسنده
4از1
تقسیم فضایی ، روش ها و ابزار آن در معماری داخلی | تقسیم فضایی در معماری داخلی | دکوراسیون داخلی

تقسیم فضایی ، روش ها و ابزار آن در معماری داخلی

مبانی طراحی داخلی : شاید برای شما هم پیش آمده باشد که بخواهید از یک فضای مشخص استفاده های متنوعی داشته باشید، درحالی که نگران شلوغی و بی نظمی حاصل از آن هستید. یکی از دغدغه های طراحان داخلی برای تقسیم فضایی این است که بتوانند بدون استفاده از دیوار و قطع ارتباط بصری فضای مورد نظرشان را تفکیک کنند و حد مرزی مشخص را با توجه به کاربری مورد نظر در فضا به وجود بیاورند. دکودان در این مطلب شما را با روش ها و ابزارهای تفکیک فضایی آشنا خواهد کرد.

 

ترازهای کف و تقسیم فضایی

به روش های مختلف می توان با ایجاد اختلاف سطح در کف حد و مرزی را برای تقسیم فضایی تعیین کرد. ارتباط این سطوح را می توان به وسیله راه پله حفظ نمود.عبور مسیر حرکتی در فضای مورد نظر و یا ایجاد شکاف و چشم انداز یکی دیگر از ترفندهایی است که می توان در کف به کار گرفت.

 

 

ترازهای سقف و تغییرات آن برای ایجاد تفکیک فضایی

تغییر شکل در سقف، ایجاد شکست، استفاده از سقف کاذب در بخشی از فضا و نصب چراغ در سقف می تواند ظاهری ایجاد کند تا در ذهن کاربر، تقسیم فضایی مد نظر طراح به صورت نا خود آگاه ایجاد شود.استفاده از نورگیر های سقفی و عبور تیرها در سقف نیز همین تاثیر را در ذهن کاربر ایجاد خواهد کرد.

 

 

تقسیم فضایی به وسیله ایجاد تغییرات بر روی دیوار

الگو، بافت، رنگ و جنس مصالح مصرفی در یک دیوار می تواند تغییر کند بنابراین در برش بصری ایجاد شده در اثر همنشینی مصالح متفاوت، حس تفکیک فضایی را به کاربر القا می کند.

 

الگوی پنجره ها و نصب چراغ ، تابلو و علائمی روی دیوار  که همگی در طراحی دکوراسیون فضا دخیل هستند به یاری تقسیم فضا خواهند آمد.

 

محل قرارگیری درب و پنجره، ایجاد فرورفتگی، وجود ستون ها، تغییر مسیر دیوارها در پلان و ایجاد شکلهای متنوع هندسی نیز در این امر تاثیر گذار خواهد بود.

 

 

استفاده از گیاهان در تقسیم فضایی

وجود گیاهان در هر فضایی باعث ایجاد طراوت و تازگی در آن می شود. ارتباط با گیاهان برای همه ما نشاط آور است. برای تقسیم فضای مورد نظرتان می توانید با ایجاد یک فرورفتگی در کف و کاشت گیاهان این کار را انجام دهید.

قرار دادن گلدان ها و یا استفاده از آنها به عنوان آویزهای سقفی نیز می تواند مفید باشد.

 

 

تقسیم فضایی و وجود آبنما

وجود آبنما و صدای دلنشینش همیشه باعث ایجاد آرامش می شود. شما می توانید از فواره و حوض ها به منظور ابزاری برای تفکیک فضایی استفاده کنید.

 

 

استفاده از مبلمان و وسایل تزئینی برای ایجاد تفکیک فضایی

با انتخاب مکان مناسب برای مبلمان و میز غذاخوری ، کمدها ، قفسه های کتاب ، شومینه، ویترین ها، وسایل تزئینی و… فضای مورد نظرتان را به بخش های مختلف تقسیم کنید.

 

 

منبع : چیدانه
گردآوری، تحریر و ویراستاری : دکودان

 

 

تقسیم فضایی ، روش ها و ابزار آن در معماری داخلی | تقسیم فضایی در معماری داخلی | دکوراسیون داخلی

تقسیم فضایی در معماری داخلی ، روش ها و ابزار آن در معماری داخلی,روش های تقسیم فضایی در معماری داخلی,تقسیم و تفکیک فضایی در معماری داخلی,طراحی دکوراسیون داخلی, ترفندهای دکوراسیون داخلی,تقسیم فضا در معماری داخلی,ترازهای کف در طراحی معماری داخلی,ترازهای سقف در طراحی معماری داخلی,عکس تقسیم فضا در دکوراسیون,عکس دکوراسیون داخلی,عکس طراحی داخلی,عکس چیدمان داخلی منزل

طراحی دکوراسیون در تبریز

احی دکوراسیون در تهران

طراحی دکوراسیون در شیراز

طراحی دکوراسیون در مشهد

طراحی دکوراسیون در همدان

طراحی دکوراسیون در بابل

طراحی دکوراسیون در اصفهان

افزودن دیدگاه جدید
دیدگاه خودتان را با بازدیدکنندگان به اشتراک بگذارید »ارسال دیدگاه«

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *