- طراحی دکوراسیون مغازه

- طراحی دکوراسیون فست فود

- طراحی دکوراسیون ویلا

- طراحی دکوراسیون رستوران

- طراحی دکوراسیون منزل

اشتباهات نظافت منزل

نازنین داددوست
521
رای نویسنده
5از1
اشتباهات نظافت منزل | دستمال های گردگیری | سبد نظم دهنده | دکودان

اشتباهات نظافت منزل، 6 عادت که باید کنار بگذارید!

همه ما به دنبال راه هایی برای تمیز کردن و نظافت سریع منزل هستیم. به همین دلیل ممکن است گاهی اوقات بخواهیم روش های میانبر را برای این کار انتخاب نماییم که در نهایت کاملا برعکس عمل کرده و این روش ها یا عادات، زمان نظافت ما را طولانی تر و خسته کننده تر کرده اند. به طور کلی می خواهم در سایت دکودان به این نتیجه برسم که گاهی عادات و راهکارها اشتباه بوده و مانع از رسیدن ما به هدف اصلی مان می شوند. حال زمان آن رسیده که ابتدا این عادات را شناخته و کم کم کنارشان بگذاریم تا دکوراسیون منزل بهتر به چشم بیاید.

 

 

محصولات پیشنهادی

 

 

استفاده بیش از اندازه از مایع شستشو

مسلما دستور کار هر پاک کننده و شوینده ای نسبت به نمونه مانند خود متفاوت خواهد بود اما باید این را بدانید که گاهی اوقات میزان کم مایع می تواند تمیزی بیش تری برای شما داشته باشد. در عین حال، استفاده بیش از اندازه از آن نه تنها مفید نبوده بلکه به وسیله یا محلی که تمیز می کند آسیب جدی می رساند. برخی از شوینده ها نیز هستند که اگر به میزان زیاد استفاده شده و کاملا پاک نشوند، خود مکانی برای جمع شدن گردوغبار خواهند بود. بنابراین بهتراست قبل از هر کار دستورالعمل شوینده ها را به طور کامل بخوانید.

تمیز کردن با ابزارهای کثیف

چطور می شود که شما از وسایل تمیزکاری کثیف استفاده نمایید و انتظار یک نتیجه بسیار عالی و درخشان را داشته باشید؟ جاروبرقی، تی ها و دستمال های گردگیری از جمله این مواردی هستند که اگر خودشان تمیز نشوند، کار نظافت را به خوبی انجام نداده و در واقع کار شما را چند برابر می کنند. علاوه بر این میکروب ها و باکتری ها موجود در آن ها به قسمت های مختلف خانه پخش شده و از نظر بهداشتی اصلا قابل قبول نیست. بنابراین بهتر است قبل از هر کاری آن ها را نیز تمیز نمایید.

استفاده از یک دستمال برای فضاهای مختلف

حتما این نکته را در نظر داشته باشید که در هر فضا چه آشپزخانه باشد و چه حمام، قسمت های تمیزتر و کثیف تر وجود دارند. به طور مثال ممکن است در آشپزخانه قسمت سینک کثیف تر از اپن یا میز غذاخوری باشد. بنابراین این بهداشتی نیست که شما با استفاده از یک دستمال یا پاک کننده تمام قسمت ها را تمیز نمایید. این کار نه تنها به تمیز شدن کمکی نمی کند، بلکه باکتری ها و میکروب ها را از یک قسمت به قسمت های دیگر منتقل می نماید. پس بهتر است برای هر قسمت خاص، پاک کننده خودش را در نظر بگیرید.

رها کردن ظروف کثیف در سینک

سینک ظرفشویی یکی از مکان های مناسب برای رشد باکتری ها و جمع شدن حشرات است. این که شما برای مدت طولانی ظروف کثیف را در سینک رها نمایی دو اقدامی برای تمیز کردن یا جا دادن آن ها در لباسشویی انجام ندهید، این محل برای موارد گفته شده فرصت های بیش تری را فراهم می کند. بهتر است در خانه آموزش داده شود که هر شخص ظرف مخصوص به خود را سریعاُ بعد از استفاده بشوید با این کار هم از لحاظ بهداشتی اقدام مناسبی انجام داده اید و هم خالی بودن و تمیز بودن سینک فضای منظم تری را به نمایش می گذارد.

نگهداری اشتباه وسایل تمیز کننده

آیا شما نیمی از وقت تمیز کاری خود را صرف تلاش برای پیدا کردن پاک کننده ها و ابزار مناسب می کنید؟ این یک عادت بد است که حتما باید آن را تغییر دهید. مواد و ابزار تمیز کننده ای که برای هر منطقه از خانه نیاز دارید را مشخص کرده و در محل مناسبی نگه داری کنید. البته برای این کار روش های متفاوتی وجود دارد، به طور مثال می توان پاک کننده ها در یک کیسه پلاستیکی کوچک قرار داد و در یک قفسه یا زیر سینک گذاشت و یا از سبدهای نظم دهنده استفاده کرد. رها بودن این ابزار و وسایل در خانه و نداشتن جایی مشخص، خود باعث جمع شدن گرد و غبار و همچنین انتقال کثیفی می شوند.

ترک تخت خواب بدون منظم کردن

حتی اگر بقیه اتاق ها تمیز و مرتب باشند، یک تخت نامرتب باعث می شود صحنه بدی به وجود بیاید. باید این عادت را به خود بدهید که هر روز صبح چند دقیقه را صرف مرتب و منظم کردن تخت نمایید. فقط کافی است این کار را با پهن کردن ملافه های تمیز و چیدن چند بالش یا کوسن انجام دهید.

اشتباهات نظافت منزل | دستمال های گردگیری | سبد نظم دهنده | دکودان

پاک کننده و شوینده,دستمال  گردگیری,سینک ظرفشویی,بالش یا کوسن,سبده نظم دهنده,جاروبرقی,سینک ظرف شویی,کیسه پلاستیکی,ظرف مخصوص,ملافه های تمیز,دکودان

طراحی دکوراسیون در اصفهان

طراحی دکوراسیون در تبریز

طراحی دکوراسیون در تهران

طراحی دکوراسیون در شیراز

طراحی دکوراسیون در مشهد

طراحی دکوراسیون در همدان

طراحی دکوراسیون در بابل

افزودن دیدگاه جدید
دیدگاه خودتان را با بازدیدکنندگان به اشتراک بگذارید »ارسال دیدگاه«

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *