- طراحی دکوراسیون مغازه

- طراحی دکوراسیون فست فود

- طراحی دکوراسیون ویلا

- طراحی دکوراسیون رستوران

- طراحی دکوراسیون منزل

10 قانون برای انتخاب رنگ دیوار در دکوراسیون منزل

نازنین داددوست
415
رای نویسنده
5از1
10 قانون برای انتخاب رنگ دیوار در دکوراسیون منزل | انتخاب رنگ مناسب چیدمان منزل

1. رنگ ها را آگاهانه انتخاب کنید

قبل از اینکه بخواهید دکوراسیون داخلی منزلی را تغییر دهید – حتی اگر به کوچکی یک دیوار خاص باشد – زمانی را به جستجو و دریافت چیزی که خواهانش هستید اختصاص دهید. می توانید این کار را از طریق پرسیدن سوالاتی از این قبیل انجام دهید: رنگ مورد علاقه ی شما چیست؟ آیا ویژگی خاصی وجود دارد که شما می خواهید برجسته ترش کنید؟ می خواهید چه احساسی در فضا داشته باشید؟

2.برای انتخاب رنگ مورد علاقه تان تصاویر مختلف ببینید.

می توانید از دکودان برای جمع آوری تصاویری که الهام بخش شما هستند استفاده کنید و آنچه را که در هر تصویر می پسندید یا نمی پسندید بنویسید. حال ببینید چه الگوهایی به دست می آیند. برای مثال ممکن است متوجه شوید رنگ مورد علاقه ی شما برای وسایل تزیینی، رنگی نباشد که برای دیوارها می پسندید یا میبینید رنگی که شما همیشه برای اتاق خواب تصور می کردید، برای آشپزخانه خیلی مناسب تر است. درباره ی انتخاب رنگ اتاق خواب بیشتر بخوانید. این تصویر مربوط به یکی از پروژه های شرکت بریج عمران در اهالی فن ما است.

3.برای رنگ آمیزی منزل تان ابعاد آن را اندازه گیری کنید.

اگر می خواهید هزینه های خود را کاهش دهید، قبل از  اقدام به خرید رنگ مطمئن شوید تمام سطوحی را که می خواهید رنگ بزنید اندازه گرفته اید و از خریدن رنگ اضافی یا کم پیش گیری کنید. برای خریدن رنگ می توانید به فروشگاه های رنگ در اهالی فن ما مراجعه کنید.

4.در هنگام انتخاب رنگ به احساسات خود اعتماد کنید.

اصطلاح عشق در نگاه اول برای انتخاب رنگ صدق می کند، بنابراین به احساسات خود اعتماد کنید. اگر همواره رنگ خاصی را دوست داشته اید به احتمال زیاد از این به بعدم آن را دوست خواهید داشت. فروشگاه های رنگ با انواع سمپل های رنگی منبع بسیار خوبی برای الهام گرفتن هستند.

5.پیش از شروع رنگ آمیزی ابتدا همنشینی رنگ ها را امتحان کنید.

همیشه قبل از رنگ کردن دیوار یک ورق کوچک و نازک سفید را رنگ کنید و آن را به دیوار بزنید و حرکت دهید تا ببینید در جاهای مختلف و در کنار لوازم گوناگون چگونه به نظر می رسد. ورق را به دیوار بزنید و ببینید در ساعات مختلف روز و شب و زیر نورهای مختلف – نور خورشید، سایه، نور مصنوعی و… – چگونه به نظر می رسد و آیا همچنان برای شما جذاب است.

6.قبل از رنگ کردن، دیوار را آماده کنید.

لوازم آویزان کردن قاب های عکس، میخ ها و گیره ها را از دیوار خارج کنید و شکاف های نمایان را پر کنید. قبل از سنباده کشیدن صبر کنید تا پرکننده کاملا خشک شود و بعد از پر کردن و سنباده کشیدن شکاف ها، دیوارها را کاملا بشویید تا زایده ای نماند.

7.برای زیباتر جلوه دادن رنگ پیش از رنگ آمیزی از بتونه استفاده کنید.

اگر می خواهید به دیواری تیره رنگی روشن بزنید، بتونه حتما لازم است. همچنین برای دیوارهای جدید (به ویژه تیغه ها) نیز ضروری است چون سطح خام خاصیت جذب کنندگی دارد. بتونه مانعی بین مصالح خام و پرداخت نهایی ایجاد می کند که در نتیجه مقدار رنگ نهایی پوشش دهنده را کاهش می دهد. بتونه باعث می شود رنگ شما غنی تر به نظر برسد. می توانید معجزه ی طرح و رنگ در بازسازی یک خانه ی ویلایی را در دکودان ببینید.

8.پایه ی رنگی متناسب با شرایط محیط انتخاب کنید.

پایه های رنگی مختلف برای کاربری های مختلف وجود دارد و هرکدام فرمولی دارند که متناسب با آن محیط است. برای مثال برای سرویس بهداشتی یا آشپزخانه پایه ی رنگی ای را انتخاب کنید که اجزای ضدمیکروب دارد که باعث می شود در برابر کپک و قارچ مقاوم باشد. اگر می خواهید نمای خارجی را رنگ بزنید، رنگی انتخاب کنید که در برابر اشعه ی فرابنفش مقاوم باشد، در نتیجه رنگ ها محو نمی شوند

9.برای رنگ کردن منزل خود کیفیت را بر کمیت ترجیح دهید.

برای اسباب و لوازم رنگ آمیزی از قبیل برس ها و غلتانک های مناسب کمی بیشتر هزینه کنید. ابزار با کیفیت نه تنها باعث می شوند دوام رنگ بیشتر شود بلکه کمک می کنند رنگ بهتر به دیوار بچسبد و احتمال ماندن تارهای غلتانک و مویه های برس بر روی دیوار کمتر خواهد بود.

10.اگر از انتخاب رنگ خود مطمئن نیستید از متخصصان کمک بگیرید.

اگر خودتان نمی توانید در انتخاب رنگ تصمیم بگیرید با یک طراح محلی، دکوراتور یا مشاور رنگ تماس بگیرید. آنها به شما کمک می کنند که فضای خود را بهتر و از نگاهی دیگر ببینید. دکودان پیش از این شما را به مشاوره با طراحان رنگ شناس دعوت کرده است. برای رنگ کردن نیز اگر فکر می کنید خودتان از عهده ی آن بر نمی آیید از حرفه ای ها بخواهید آن را برای شما انجام دهند. این تصویر مربوط به یکی از پروژه های دفتر معماری حبیبه مجدآبادی است که می توانید آن را در اهالی فن دنبال کنید.

10 قانون برای انتخاب رنگ دیوار در دکوراسیون منزل | انتخاب رنگ مناسب چیدمان منزل | انتخاب رنگ مناسب دکوراسیون | رنگ مناسب اتاق خواب

انتخاب رنگ مناسب چیدمان منزل,انتخاب رنگ مناسب دکوراسیون,رنگ مناسب اتاق خواب,رنگ مناسب اتاق کودک,انتخاب رنگ مناسب برای پذیرایی,انتخاب رنگ مناسب آشپزخانه,آموزش انتخاب رنگ مناسب برای دکوراسیون داخلی,طراحی دکوراسیون و تاثیر رنگ مناسب,رنگ مناسب برای لوازم خانگی,چطوری رنگ خانه را با لوازم ست کنیم,رنگ دکوراسیون آرامش بخش,رنگ های مناسب چیدمان منزل,رنگ مناسب پذیرایی,آموزش انتخاب رنگ برای خانه

طراحی دکوراسیون در اصفهان

طراحی دکوراسیون در تبریز

طراحی دکوراسیون در تهران

طراحی دکوراسیون در شیراز

طراحی دکوراسیون در مشهد

طراحی دکوراسیون در همدان

طراحی دکوراسیون در بابل

افزودن دیدگاه جدید
دیدگاه خودتان را با بازدیدکنندگان به اشتراک بگذارید »ارسال دیدگاه«

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *