- طراحی دکوراسیون مغازه

- طراحی دکوراسیون فست فود

- طراحی دکوراسیون ویلا

- طراحی دکوراسیون رستوران

- طراحی دکوراسیون منزل

گیاهان آپارتمانی بهار را به خانه می آورند

azam
1333
رای نویسنده
4از1
گیاهان آپارتمانی بهار را به خانه می آورند | گیاهان آپارتمانی در دکوراسیون داخلی

گیاهان آپارتمانی بهار را به خانه می آورند

گیاهان خانگی : یک گیاه آپارتمانی که با رشد کردن بر روی دیوار به سمت سقف اتاق می رود و شبیه به آبشاری زیبا ماهرانه از دیوار اتاق فرو می ریزد می تواند به طراوت یک اتاق و تمیز شدن هوا آن کمک بسیاری بکند.

 

 

تراریوم های کوچک در طراحی دکوراسیون داخلی

تراریوم ها گیاهانی هستند که در شیشه های کوچک شرایطی مانند شرایط گلخانه را خواهند داشت تا بتوانند در آن رشد کنند.

 

 

این گیاهان با توجه به سایزی که دارند و اینکه می توان در ساخت آنها خلاقیت به خرج داد گزینه های کوچک زیبایی هستند برای استفاده روی میز تحریر ، میز غذاخوری و…

 

نوع دیگر این گیاهان را می توان به صورت آویز در قسمت های مختلف خانه مورد استفاده قرار داد.

 

 

گلدان های مشابه با اندازه های متفاوت

اگر دوست دارید در انتخاب گیاهانی که در طراحی دکوراسیون داخلی منزل خود به کار میبرید هماهنگی وجود داشته باشد یکی از روش ها این است که از گلدان های مشابه و در اندازه های متفاوت استفاده کنید. همیشه تقارن و یا جفت کردن اشیا در طراحی دکوراسیون جوابگو نیست. در انتخاب جای مناسب برای این گونه گلدان ها دقت کنید. می توانید با قرار دادن آنها در کنار یک تابلوی هنری جلوه بیشتری به آنها بدهید. وقتی این گلدان ها را نزدیک به هم قرار می دهید در عین حال که هماهنگی موجود در آنها به چشم می آید تنوع بصری زیبایی را می آفریند.

 

 

میزی را در خانه به گیاهان اختصاص بدهید

یک میز با طول زیاد و عرض کم در کنار دیوار و در زیر پنجره ( با نورگیری مناسب ) می تواند جلوه خاصی به نشیمن خانه شما بدهد.

 

 

ایجاد ارتباط بین فضای بیرونی و داخلی خانه

اگر در خانه ویلایی زندگی می کنید و حیاط خانه شما پر است از باغچه و گیاهان زیبا می توانید با قرار دادن گلدان های کوچک و بزرگ در کنار پنجره ای که رو به حیاط خانه باز می شود ارتباط بصری میان فضای بیرونی و داخلی خانه را تقویت کنید.

 

شاید استفاده از گلدان هایی که درخچه های بلندی را در خود جای دادند گزینه خوبی باشد تا ارتباط زیبایی را با درخت های بیرون از خانه ایجاد کند. سعی کنید در انتخاب گیاهان دقت کنید. گیاهانی که دارای گل هستند و رنگ های متنوعی دارند می توانند گزینه های خوبی باشند.

 

 

گیاهان آپارتمانی در نشیمن

نشیمن خانه جایی است که اعضای خانواده را گرد هم می آورد. طراوت و تازگی بهار را با اعضای خانواده تان شریک شوید. در نشیمن می توانید گلدان های کوچک را روی میز بگزارید و گرداگرد آن بنشینید.

 

درختچه ها را روی زمین و در کنار مبلمان قرار دهید. قامت بند آنها باعث می شود به خوبی دیده شوند.

 

 

گیاهان آپارتمانی در آشپزخانه و غذاخوری

خانم های خانه داری که در طول روز زمان زیادی را در آشپزخانه سپری می کنند بهتر است جای مناسب برای گلدان هایشان را در آشپزخانه بیابند. وجود گیاهان در کنار ما در زمانی که مشغول کار هستیم می تواند انرژی و طراوت را به ما ببخشد.

 

با استفاده از شلف ها در قسمت بالای پنجره می تواند گلدان های کوچکی را نگهداری کرد که برای رشد کردن نیاز به نور بیشتری دارند. روی کابینت هایی که به دیوار وصل شده اند و تا سقف فاصله دارند می توان گلدان های بزرگتری را قرار داد.

 

 

روی میز غذاخوری درون آشپزخانه و یا جزیره های وسط آن می توانید از گلهای تازه، متناسب با فصل استفاده کنید و یا از گیاهانی استفاده کنید که باعث کثیف شدن سطح میز نشوند. رعایت بهداشت در آشپزخانه نکته مهمی است زیرا این فضا محل نگهداری مواد غذایی می باشد.

 

 

گلدان های کوچک را روی میز غذا خوری بگذارید و در هنگام صرف غذا از وجود آنها لذت ببرید.

 

 

گیاهان آپارتمانی در اتاق کار

محل گلدان ها و گیاهان را در اتاق کار به صورتی انتخاب کنید که وقتی پشت میز تحریرتان می نشینید بتوانید تنها با بلند کردن سرتان آنها را ببینید.از طاقچه پنجره ها استفاده کنید.

 

 

اگر میز تحریر شما رو به دیوار است می توانید با نصب کردن شلف های کوچک به دیوار مقابلتان فضایی را برای نگهداری گلدان ها به وجود بیاورید.

 

 

گلدان ها را می توانید کنار کتاب ها و وسایل تزئینی که در قفسه های اتاق کار هستند بگذارید و هر بار که برای برداشتن یک کتاب از قفسه پای آن ایستاده اید از دیدنش لذت ببرید.

 

 

گیاهان در سرویس بهداشتی و رخت شوی خانه

با نصب قلاب به سقف سرویس بهداشتی و استفاده از آویزهایی که گلدان را در خود جای می دهند در دکوراسیون سرویس بهداشتی تغییر ایجاد کنید. در این گونه موارد انتخاب گیاهانی که ساقه های ظریفی دارند و در حالی که به سقف آویزان می شوند شاخ و برگ آنها به صورت آبشاری اطراف آنها را می پوشاند تصویری زیبا را به وجود می آورد.

 

رخت شوی خانه منزل خود را تبدیل به انباری نکنید. درست است که مدت زمان حضور شما در این قسمت از خانه کم است اما نباید دکوراسیون آن را نادیده بگیرید. در گوشه ای از این فضا گلدانی بگذارید.

 

 

 

منبع: چیدانه
گردآوری، تحریر و ویراستاری : دکودان

 

 

گیاهان آپارتمانی بهار را به خانه می آورند | گیاهان آپارتمانی در دکوراسیون داخلی

گیاهان آپارتمانی بهار را به خانه می آورند,گیاهان آپارتمانی در دکوراسیون داخلی,گیاهان تزئینی در دکوراسیون داخلی,ترادیوم ها در دکوراسیون داخلی,گلخانه در در دکوراسیون داخلی, طراحی داخلی دکوراسیون,گیاهان آپارتمانی در اتاق کار,گیاهان آپارتمانی در نشیمن,گیاهان آپارتمانی در سرویس بهداشتی,گیاهان آپارتمانی در رخت شوی خانه,عکس گیاهان آپارتمانی,عکس گیاهان خانگی,عکس گل آرایی در خانه

افزودن دیدگاه جدید
دیدگاه خودتان را با بازدیدکنندگان به اشتراک بگذارید »ارسال دیدگاه«

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *