- طراحی دکوراسیون مغازه

- طراحی دکوراسیون فست فود

- طراحی دکوراسیون ویلا

- طراحی دکوراسیون رستوران

- طراحی دکوراسیون منزل

چگونه پلان داخلی خانه خودمان را تغییر دهیم!

azam
4186
رای نویسنده
5از1
چگونه پلان داخلی خانه خودمان را تغییر دهیم | طراحی پلان داخلی خانه | تغییر طراحی پلان داخلی منزل

چگونه پلان داخلی خانه خودمان را تغییر دهیم

مبانی طراحی داخلی:  آیا می خواهید برای ایجاد تغییر در پلان خانه یا دکوراسیون داخلی منزل تان دست بکار شوید و نمی دانید باید چگونه این کار را انجام دهید؟ آیا تا به حال به این فکر کرده اید که با چه روشی می توان این تغییرات را به نوعی مقرون به صرفه تر کرد.

 

دکودان راه حل این موضوع را به شما می گوید. در این مطلب می خواهیم ببینیم چگونه خودمان می توانیم در پلان ها تغییرات مورد نیاز را اعمال کنیم و از اهالی فن و تیم های حرفه ای بخواهیم که این کار را برای ما انجام دهند. با دکودان در این مطلب همراه شوید تا ببینیم چگونه خود می توانیم معمار خانه خود باشیم.

 

 

پلان طراحی شامل همه اطلاعاتی است که شما برای انجام یک پروژه به آن نیاز دارید. این رویکردِ آماده‌سازی یک پلان طراحی متناسب با ابعاد و سبک پروژه و یادداشت‌های مرتبط با آن بسیار مناسب کسانی است که عاشق خریدکردن از حراجی‌ها، جمعه‌بازارها، و دسته‌دوم‌فروشی‌ها هستند، چراکه این پلان به شما مسیر روشنی از فرایند طراحی و اجرا می‌دهد و تصویر درستی از وسایلی که به آن‌ها نیاز دارید در اختیار شما می‌گذارد. به این شیوه شما می‌توانید وسایل مورد نیاز خود را طبق برنامه و البته بودجه و توان مالی خود تهیه کنید.

 

پس در مرحله اول باید به این نکته توجه کنید که می خواهید در پلان خانه خود تغییرات کلی ایجاد کنید یا تغییرات جزئی.

 

شاید گاهی اوقات فقط با یک جابه جایی در و کشیدن یک تیغه ساده بتوان دو فضا را از هم جدا کرد. برای مثال به عکس زیر توجه کنید در این پلان مکان نمایی درب های ورودی اتاق های خواب و سرویس های بهداشتی اصلا مناسب نیست و به طور کامل ازداخل هال و پذیرایی دید دارد.

شما فکر می کنید برای حل این موضوع چه کار می توان کرد؟

 

 

راه حل اول برای تغییر دکوراسیون منزل

برای این پلان راه حل های مختلفی را می توان پیشنهاد داد، اگر بخواهیم از پیشنهادات جزیئ و کوچک شروع کنیم می توانیم با کشیدن یک دیوار روبروی سرویس بهداشتی و اتاق خواب شروع کنیم. این دیوار می تواند حائلی باشد میان فضاهای خصوصی و فضاهای کمی عمومی تر.

 

به علاوه این که در پشت این دیوار فضای مناسبی به وجود می آید که می توان از آن برای درست کردن یک نشیمن خصوصی استفاده کرد. یک تلویزیون و یک دست مبلمان راحتی، به همین سادگی می توانید دید به اتاق خواب هایتان را از بین ببرید.

 

 

راه حل دوم برای ایجاد تغییر در طراحی پلان خانه

اگر به فکر ایجاد تغییرات کلی تر هستید، می توانید به فکر جابه جایی برخی از فضاها با یکدیگر باشید. البته این کار کمی دردسر دارد و شاید هم کمی پر خرج تر باشد، اما بعد از اتمام کار خود را در خانه ای نو و جدید خواهید یافت. در همین پلان زیرمی توانید شاهد مکان نمایی بد آشپزخانه و همچنین اتاق خوابی که نزدیک ورودی است باشید.

 

 

به نظر شما بهترین کاری که می توان انجام داد چیست؟ برای اینکه بتوانید بهترین تصمیم را اتخاذ کنید باید راجع برخی از استاندارها اطلاعاتی داشته باشید.

 

مثلا این که آشپزخانه بهتر است در جایی نزدیک در ورودی تعبیه شود تا وقتی با کیسه های پر و سنگین از خرید باز می گردید مسیر طولانی را ا انتهای خانه طی نکنید. یا این که اتاق های خواب جزو فضاهای خصوصی هستند و نباید به فضاهای عمومی دید داشته باشند. اما نکته حائز اهمیت تر حمام و سرویس های بهداشتی هستند که باید به اتاق های خواب نزدیک باشند.

 

در پلان زیر حمام و سرویس بهداشتی در جای مناسبی تعبیه نشده است، همچنین آشپزخانه نیز می تواند در مکان مناسب تری تعبیه شود. مثلا نزدیک ورودی.

 

بیایید با هم نگاهی به تغییرات کلی تر این پلان بیاندازیم.همان طور که می بینید در پلان زیر جای آشپزخانه و اتاق خواب نزدیک ورودی عوض شده است. و چهره ای نو و جدید به خانه بخشیده است. نظر شما نسبت به این تغییر چیست؟

 

 

 

منبع: چیدانه
گردآوری، تحریر و ویراستاری : دکودان

 

 

چگونه پلان داخلی خانه خودمان را تغییر دهیم | طراحی پلان داخلی خانه | تغییر طراحی پلان داخلی منزل

چگونه پلان داخلی خانه خودمان را تغییر دهیم,طراحی پلان داخلی خانه,تغییر طراحی پلان داخلی منزل,دکوراسیون داخلی,تغییر دکوراسیون داخلی,طراحی دکوراسیون داخلی,طراحی دکوراسیون داخلی منزل,طراحی پلن خانه,پلن چیدمان خانه,عکس طراحی دکوراسیون داخلی,عکس پلن داخلی منزل,عکس دکوراسیون منزل

افزودن دیدگاه جدید
دیدگاه خودتان را با بازدیدکنندگان به اشتراک بگذارید »ارسال دیدگاه«

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *